05.FirstMate

Eshop www.catCAT.cz nabízí kvalitní krmivo pro kočky, granule a konzervy.
krmivo Leonardo krmivo Fromm Family krmivo pro kočky Power of Nature krmivo pro kočky OmniPro krmivo Arden Grange krmivo Regal krmivo Nuova Fattoria krmivo Bewi cat

05.FirstMate 13 zboží

Ultraprémiové krmivo pro psy FirstMate
Prvotřídní kanadské ultraprémiové a superprémiové krmivo pro psy, u kterého je zachována potravinářská čistota vstupních surovin. Při šetrné technologii jsou zachovány důležité živiny. Tepelně nestabilní látky (tuky, vitamíny, minerály, enzymy, probiotika) se vakuově aplikují za pokojové teploty do celé hmoty granule. Granule mají hutnou konzistenci - minimálně bobtnají - snižují objemovou zátěž žaludku.

Přednosti krmiva FirstMate
Podíl živočišných bílkovin na celkovém množství bílkovin v krmivu Firstmate až 87 %. Garance až osminásobného obsahu čerstvého masa oproti některým komerčním značkám obdobné cenové hladiny - tzn. 100 - 165 gramů čerstvého masa ve sto gramech krmiva, neobsahuje žádné obiloviny! Krmivo obsahuje vysoké množství omega nenasycených kyselin včetně DHA a EPA (až 12 % omega 6 a 9 % omega 3), 4 druhy aktivních enzymů a extrakt z juky, který váže metabolické produkty v tlustém střevě a tím omezuje tvorbu nepříjemného zápachu. Díky komplexu glykosaminoglykanů a chondroitinů z mořských korýšů a měkkýšů má Firstmate vynikající vliv na výstavbu a hydrataci kloubního systému. Krmivo Firstmate dále podporuje aktivitu střední mikroflóry a tím zlepšuje zdravotní stav psa - obsahuje totiž prebiotika (vláknina), probiotika (jogurtové bakterie), vitamíny nepoškozené teplem, organický vápník, chelátová forma stopových prvků

Průměrná stravitelnost 90 %. Všechny suroviny jsou jasně určeny, žádné vedlejší rostlinné nebo živočišné produkty, žádná barviva, chemické konzervanty, zchutňovadla, sója. Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood). FirstMate bylo zařazeno na prestižní seznam důvěryhodných, nutričně hodnotných a dlouhodobě bezpěčných krmiv TOP DRY FOODS 2009.
Krmivo FirstMate řeší kožní onemocnění a problémy u psů

Každé krmivo má svou historii. Na českém trhu si už značka FirstMate vybudovala svoji pozici, která je spojována se značkou kvality. Její výjimečnost spočívá v ojedinělém složení, které je výsledkem dlouhodobého bádání a hlavně snahy Michaela Floriana a Dr. Brada Hickse, kteří výrobu této speciální stravy odstartovali.

Mike, zakladatel firmy Taplow Feeds, zpozoroval, že psům na rybářských chovných zařízeních v Kanadě velmi chutná krmivo, které do místních velkochovů dodávají.

Základem tohoto krmení je ryba. Koneckonců poučku, že nejlepším krmením ryby je ryba zná takřka každý amatérský akvarista. Psi hlídající sádky měli neobyčejně lesklou srst, zdravou kůži, která nikdy netrpěla typickými problémy jako je suchá pokožka, lupy či svědění. Psi krmení krmivem pro ryby nikdy neměli nadváhu nebo nadměrnou produkci mazu ze žláz. Nepostihovaly je ani žádné poruchy trávení.

Úplně nová cesta přípravy potravy

To byly pro Mika a Brada vážné důvody pro začátek. Rozhodli se jít úplně novou cestou přípravy potravy pro domácí mazlíčky, která by přinesla nutriční výhody kvalitních přísad z ryb. Vsadili na filosofii, že kvalitní krmivo by se mělo vyrábět s maximální šetrností, z čerstvých surovin a za teplot, které by garantovaly zachování maximálních nutričních hodnot.

Nejlepší přísady z celého světa

Starostlivě vybírali, kde ve světě nakoupí nejkvalitnější suroviny, které by poskytovaly komplexní celek stavebních látek: bílkoviny, uhlohydráty, základní mastné kyseliny, vitamíny, minerály atd. Vše pro garanci optimálního zdraví.

Nebyli spokojeni s rybím odpadem a vedlejšími produkty používanými v řadě tradičních krmiv. Místo toho vyhledali nejlepší a nejčerstvější suroviny ve formě čistých sleďů žijících v oceánu a oleje z nich.

Zavedli šetrný způsob výroby, který umožňuje zahrnout do zpracování citlivé složky výživy a trávicí enzymy. Výsledkem se stala výživa minimálně upravovaná se všemi přírodními výživnými látkami, nezměněným postupem výroby při nízkých teplotách a tlacích s chutí ryb.

Jelikož v průběhu výroby dojde několikrát k vysátí a zpětnému vpuštění vzduchu, jsou granule v celém svém objemu stejnoměrně protukovány. Tím je zároveň zabráněno procesu oxidace na povrchu granulí. Minimální trvanlivost výrobku se tak prodlužuje na velice příznivých 18 měsíců. Vzhledem k této skutečnosti není nutno pro prodloužení trvanlivosti krmivo vakuově balit.

Rovněž vitamíny a minerální látky jsou díky výrobě ve vakuu stejnoměrně rozptýleny v celém objemu výrobku.

Při tradičním způsobu výroby se tuky, vitamíny a minerální látky nastřikují na povrch granule, čímž dochází k rychlejší oxidaci.

Co na to vědci?

Je v pozadí Mikova pozorování něco vědeckého? Pojďme analyzovat krmivo FirstMate Potato & Fisch. Tato výživa byla navrhnutá zejména pro psy, kteří mají problémy s citlivou kůží nebo trávením. Přínos ryb a Omega 3 mastných kyselin již dlouho zdůrazňují lékaři. Ryby představují perfektní potravu, hlavně v kombinaci s výborně stravitelným zdrojem uhlohydrátů, jakým jsou brambory. Ty nemají o nic horší stravitelnost než ostatní kvalitní obiloviny. Jedním z hlavních přínosů ryb je to, že jsou nejlepším zdrojem Omega 3 mastných kyselin. Odborníci říkají, že důležitý je poměr Omega 6 a Omega 3! Většina krmiv má poměr kolem 15 : 1. Odborníci na výživu doporučují 1,5 : 1 až 5:1. Takový to poměr mají všechna krmiva FirstMate.

Z vědeckých výzkumů je zřejmé, že správné množství Omega 3 ve výživě přináší následující výhody jako snížení svědivosti a červenání kůže způsobené alergiemi, zmírnění zánětů při artritidě, cystické fibróze, zánětech, střevních onemocněních, poruchách imunitního systému, srdečních onemocněních, onemocněních ledvin, zabraňuje rozvinutí nádorů, zkracuje čas hojení ran, zlepšuje funkci trávicího traktu, má příznivý vliv i na oční sítnici a zrak.

Ryby a zdraví

Zjistilo se, že až 80 % potravy způsobující alergie pochází ze zdrojů bílkovin nebo ze zdrojů uhlohydrátů z hovězího masa a mlékárenských přísad. FirstMate Potato & Fish je jedinečné v tom, že má jediný zdroj bílkovin (ryby) a jediný zdroj uhlohydrátů (brambory).

Oproti tomu většina hypoalergenních krmiv obsahuje více zdrojů bílkovin. Proto má FirstMate výhody jediného zdroje bílkovin a k tomu velké PLUS - protizánětlivé vlastnosti správného poměru Omega 3 mastných kyselin.

Jestliže má Váš miláček citlivou kůži nebo trávící problémy, budete výsledky po použití FirstMate Potato & Fish ohromeni. Pokud je nemá, potom zkuste a uvidíte markantní změnu lesku srsti a vitality. Podobné vlastnosti mají i jiné výrobky Firstmate jako Lamb&Potato, High Performance, Trim&Light, Naturally Holistic či Maintenance.

Krmiva Firstmate jsou prověřena i v podmínkách nejslavnějšího závodu psích spřežení Iditaroid. Setkat se s nimi můžete setkat nejenom v Kanadě a Americe, ale např. i v Japonsku, Taiwanu, Honkongu či Malaisii.

Když jsme se před lety rozhodovali pro FirstMate, zaujal nás kromě unikátní obalové techniky vysoký podíl živočišných proteinů v krmivu, který se v superpremiové řadě pohybuje od 73 do 87 %.

Dalším údajem, kterým se může otevřeně presentovat jen málo firem, jsou mimořádně vysoké stravitelnosti, které se pohybují v rozpětí od 85 do 94%.

Více jak desetileté zkušenosti mezi chovateli prokázaly, že naše volba této značky byla správná. Z naší praxe víme, že zdravotní stav mnohých psů krmených FirstMate se natolik zlepšil, že se dalo upustit i od další veterinární léčby. Možná se vám to bude zdát jako pohádka, ale je nepochybné, že pomocí opravdu kvalitního krmiva se můžete dopracovat k radikálnímu zlepšení zdravotního stavu Vašeho psího miláčka.


Ing. Gerhard Stein
info@catcat.z
Odchov štěňat na Firstmate

Je tomu již více, než 13 let, kdy jsem do Evropy dovezl první 2 psy louisianského leopardího psa-catahouly. Od této doby si catahouly podmanily řadu lidí v celé Evropě. Zakladateli Evropského chovu se stali fenka Kathy a pes Car. Po dvou letech přišla ta nezapomenutelná chvíle, kdy oba naši pejsci dospěli a nastal kýžený okamžik jejich krytí. A protože příroda si nevybírá, den D se přiblížil právě v den, kdy jsem se synem Pavlem odjížděl na judistické závody v Jičíně. Na vzdálenější závody jsme tehdy cestovali v karavanu, který nám umožňoval větší volnost a koneckonců i přípravu nápojů a jídel i pro další kluky z našeho opavského oddílu.

Nastal páteční večer. Psi si říkali o své, tak jsem je vzal na atletickou dráhu. Bylo jen šup šup a krytí proběhlo. Jen jsem si v duchu říkal, aby se neobjevili nějací Emilové s tím, co to tam vyvádíme.

Naši pejsci měli to štěstí, že od prvního dne, kdy jsme je vyzvedli na letišti v Ruzyni, byli krmeni tím nejlepším, co je mohlo potkat. No a tím bylo kanadské krmivo Firstmate, které jsme již v té době dováželi. Do dnešního dne mi v paměti nesmazatelně utkvěla věta, že FirstMate je především o důvěře. Není to prázdný reklamní slogan, je to zkušenost potvrzená i naši letitou praxí. Krmivo FM sami jako dlouholetí chovatelé nabízíme chovatelské veřejnosti v první řadě proto, že sami jsme o něm přesvědčeni, věříme mu, vidíme výsledky na našich vlastních psech, ale i na psech našich zákazníků. A věřte, že potěší, když vám lidé volají, nebo píšou, že nebýt FirstMate a spolupráce s námi, jejich miláček by tady dneska už mnohdy ani nebyl.

Když jsem Katynku a Carečka dovezl, ani chvíli jsem nepřemýšlel nad tím, co dostanou. Volba, s ohledem na jejich předpokládanou tělesnou stavbu atleta, okamžitě padla na krmivo FirstMate Performancce, ve své podstatě velmi širokospektrální krmivo postavené na bázi rybí a kuřecí moučky, určené pro štěňata, mladé aktivní a pracující psy. Koneckonců právě na krmivu FirstMate osm let vyrůstala smečka Mitche Seavyho, vítěze nejslavnějšího závodu psích spřežení Iditaroid.

Kejtynka se nám pomaličku čím dál tím více zakulacovala, až vypadala jako jeden velký válec těsně před prasknutím. Zrychlený dech začal signalizovat, že se něco bude dít. Na svět přišlo nádherných prvních 10 štěnátek leopardů. Katynka se od štěňátek ani nehnula a když jsem jí chtěl dostat z jejího pelíšku, musel jsem ji alespoň jedno štěně sebrat. Pak utíkala za mnou, poskakovala kolem mne a chtěla, abych jí štěňátko vrátil. Snažil jsem se jí tak první den vylákat i k misce, aby se nažrala. Připadala mi jako kvočna na vajíčkách, která sedí jako přibitá. Podobně to probíhalo u jejich početných pěti vrhů, ve kterých se v průměru narodilo po deseti štěňatech. Na jemnou fenečku docela ranec štěňat. Jak jistě z literatury, doslechu, nebo z praktických zkušeností znáte, jedno z nebezpečí, které feně po vrhu hrozí, je odvápnění. Odvápnění, neboli eklampsie je přesně to, čeho jsem se nikdy nechtěl dočkat a ani naštěstí nedočkal. Aby Kejtynka měla dostatečnou výživu nejen pro sebe, ale i pro štěňata, bylo zapotřebí vytvořit jí takový jídelníček, který umožňoval zdravý odchov tak početného vrhu, který jak rostl, tak den ode dne měl na Kejtynku vyšší a vyšší potravinové nároky. Proto ji bylo třeba krmit svým způsobem přetlakem krmení. Jenže když je žrádla opravdu moc, nestačí ho trávicí trakt psa řádně spotřebovat a trus fenky řídne. Tím se z těla dostává tolik potřebná voda a to taky není dobře. Nakonec jsem přišel na to, že ideální krmná dávka pro velmi zatíženou fenku s početným vrhem štěňat je kombinace krmiva Performance s ultrapremiovou řadou, která se dneska jmenuje Pacific ocean fish original. Tehdy před léty, kdy FirstMate přišlo na trh jako první na světě s takzvanou grain free řadou, kdy o ni svět ani netušil a dodnes se řada firem s grain free (bezobilnatou) řadou teprve chystá seznámit, se tato jedna ze základních verzí Firstmate jmenovala jednoduše Fish original. Rybího krmení jsem přidával řádově kolem 30% velikosti krmné dávky. Jak štěňátka rostly a maminka se jim začala z pelíšku vzdalovat, rozlézali se po svém okolí a postupně i oni se přidali k požírání krmné dávky, té stejné, která byla původně určena jejich mamince. Výhodou rybí originálky je to, že obsahuje vyšší množství vlákniny, pochopitelně i enzymy, které podporují trávení. Jedním z projevů, kterým jste opticky schopni posoudit, že krmení funguje tak jak má na první pohled kromě nádherných kuliček i to, že to co z pejsků padá je pěkně tvarované, že nedochází k odvodňování organizmu štěňátek, ani jejich matky. Od prvního vrhu našich leopardů uplynulo 12 let. Štěňata chováme spíše z povinosti zachování vhodného genofondu. V loňském roce jsme si po letech ponechali fenku Mercedes Šumící křídla. Dnes už nejsme sami, kdo v Evropě leopardy chová. Na naše odchovy navazuje řada dalších chovatelských stanic v jejihž odchovech jsou typově vidět naše Šumící křídla. Štěňátka, která od nás odcházela, odcházela většinou i s pytlem krmení. Ti prozíravější majitelé u Firstmate zůstali. K veterináři chodí jen na očkování. Neví co je to potravní intolerance, neví, co jsou to alergie, zvýšené produkce mazu v uších, problémy s análními žlázkami a je toho ještě mnoho, co by se dalo vyjmenovat. Na dobrém a kvalitním krmení vydělá majitel psa dvakrát. Ušetří za doslovně zbytečné vyhazování peněz ve veterinárních ambulancích zaprvé, zadruhé jeho pes je zdravý, živý imperativní, komunikativní a každý den mu přináší jen samou radost. Není lépe starosti přenechat někomu jinému?

Ing. Gerhard Stein

  Třídit podle:
ceny za kilo: od nejnižší       ceny za balení: od nejnižší       názvu: od A po Z


Kategorie

Výrobci


NOVINKY EMAILEM